به گزارش خبرنگار مهر، مهدی مخبر ظهر امروز چهارشنبه در کمیسیون ایمنی راه های لرستان با اشاره به اینکه فرآیند نظارت روی مراکز معاینه فنی لرستان وضعیت مطلوبی دارد، اظهار داشت: در حوزه مدیریت توزیع، اضافه تناژ و کنترل کردن اضافه تناژ خودروها نیز در سال ۹۷ آمار در لرستان افت داشته است.

وی یادآور شد: تعداد تخلفات اضافه تناژ ۲۹ درصد کاهش یافته است و همچنین میزان اضافه بار ۱۶ درصد کاهش یافته است.

معاون دفتر ایمنی و ترافیک سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور گفت: کنترل این موارد با توجه به ضرر و خسارتی که به راه ها وارد می کند و نقش آن در ایمنی وسیله نقلیه مهم است.

مخبر با اشاره به اینکه آمار تصادفات جلو به جلو و واژگونی در لرستان بسیار بالا است، اظهار داشت: انجام یکسری اقدامات پرهزینه برای کاهش آمار این بخش امکان پذیر نیست اما پیش بینی امکانات زود بازده مانند اجرای نوار لرزاننده میانی و خط کشی دوبل در کاهش آمار تصادفات جلو به جلو و اجرای نوار لرزاننده کناری در کاهش واژگونی موثر است.

وی خاطرنشان کرد: اجرای پروژه های چهارخطه روی زمین مانده می تواند در کاهش تصادفات مثمر ثمر باشد که در این رابطه راهداری و راه و شهرسازی متولی هستند.

معاون دفتر ایمنی و ترافیک سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور در بخش دیگری از سخنان خود گفت: طبق آمارهایی که وجود دارد، موتورسیکلت ها سهم مهمی از تلفات رانندگی لرستان را شامل می شوند. ارتقای ایمنی در این بخش با همکاری راهداری،  وزارت کشور و پلیس راه می تواند در دستور کار قرار بگیرد.

مخبر با اشاره به اینکه همچنین صدا و سیما بایستی تهیه کلیپ های ایمنی را در راستای فرهنگ سازی انجام دهند و از سوی آموزش و پرورش نیز این فرهنگ سازی دنبال شود.

وی مدیریت کاهش زمان و ارتقای خدمات پیش بیمارستانی از سوی اورژانس را از دیگر عوامل کاهش دهنده آمار تلفات تصادفات در لرستان برشمرد.

معاون دفتر ایمنی و ترافیک سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور با تاکید بر لزوم تقویت ایمنی راه ها، اظهار داشت: این امر مستلزم هم افزایی دستگاه های ذی ربط است و لازم است برنامه مدیریت جامع ایمنی راه ها طی امسال که تصادفات دارد رو به افزایش می رود، تهیه شود و در قالب این برنامه یک آسیب شناسی و ارائه راهکار انجام شود. سازمان راهداری برای تهیه این برنامه اعتبار در نظر گرفته است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *